Pravidla závodů

Maximální počet osob postupujících do paralelního závodu je 90.

V případě většího počtu osob v kvalifikaci přednostně postupují ti, kteří pokoří minimální čas jízdy (xx min).

Do paralelního závodu vždy nastupují v jeden čas dva závodníci dle oficiálního rozlosování a přesndě daného časového rozpisu.

Závodníci, kteří nedodrží daný časový rozpis paralelních závodů jsou automaticky diskvalifikováni.

Paralelní závod se jede na dvě kola. Po prvním kole si dvojice závodníků prohodí trať. Obě kola budou každému závodníkovi měřena. Výsledný čas každého závodníka je součet časů obou kol.

Každý kvalifikovaný závodník do paralelních závodů musí odjet minimálně jeden paralelní závod. V případě nižšího počtu kvalifikovaných závodníků je možné, že kvalifikovaní závodníci pojedou paralelních závodů více. V tomto případě za finální čas je považován součet všech odjetých kol paralelního závodu.

Do finálového závodu postupuje (maximálně) 20 nejlepších časů paralelního závodu.

Finálový závod se jede na 5 kol formou standardního slalomu. Do slalomu závodníci nastupují v předem rozlosovaných pěticích ve dvou kateforiích MUŽI a ŽENY zválšť.

Z jednotlivých finálových pětic vždy postupují první dva v pořadí, kteří automaticky postupují do dalšího kola.

V každé kategorii se vyhlašují první tři nejlepší závodníci.

CE.ENERGY JETSURF CUP je považován za hobby závod. Jeho účelem je podpora tohoto sportu a nezapomenutelný zážitek pro každého závodníka. Změna pravidel a struktury závodu je vyhrazena.

CE.ENERGY JETSURF CUPu se nesmí účastnit profi závodníci, kteří jezdí Moto World Cup nebo kteří se ho účastnili v posledních třech letech.